Szentkúti Kulturális és Turisztikai Egyesület
6100 Kiskunfélegyháza, Dessewffy u. 16
H-P: 07:00 - 17:00

Egyesületünkről

Egyesületünk 2017-ban alakult azzal a céllal, hogy minden olyan tevékenységet támogasson és propagáljon, ami a természetben űzhető szabadidős tevékenységként az emberek személyes mentális és fizikai egészségi állapotára jó hatással van és ami nem rombolja, károsítja a mindannyiunkat körülvevő természetes, vagy annak mondható teret, környezetet.

Az elmúlt években rendeztünk több szabadidős lovasnapot, erdő- és tókerülő túrát, tartottunk alternatív természetismeret órát kisiskolásoknak és partneri együttműködésben készítettünk vércse költőládákat is a Kiskunsági Nemzeti Parknak.

2021-ben négy darab madármegfigyelő kilátót építünk a KNP és a természetszerető látogatók számára; egy pályázatnak köszönhetően megszervezünk egy erdész-vadász konferenciát a kiskunfélegyházi Móra Ferenc Művelődési Központban, melyen a térségben a klímaváltozással és az általános vízhiánnyal is összefüggő kérdéseket taglalják az előadóink az erdőgazdálkodás és a vadgazdálkodás vonatkozásában; illetve kibővítjük a kisiskolásoknak tartott természetismereti óráinkat.

Hírek, aktualitások További hírek

Podcastok